Підготовка документів для участі у тендері


Тендер це своєрідний аукціон, в якому бере участь сторона замовник, яку можуть представляти державні або приватні підприємства, та учасники, що мають на меті отримати замовлення. До тендеру проявляють чималий інтерес багато компаній, що працюють у різноманітних сферах, адже там є непоганий шанс отримати досить значне замовлення. До того ж, тендери на закупівлю проводять найбільш значущі організації, серед яких є всі державні підприємства. Адже чинним законодавством зазначено обов’язковість проведення тендеру для закупівель у державному секторі. У підприємств, які бажають взяти участь у цьому аукціоні, часто виникає питання на рахунок того, які саме документи слід зібрати для подання заявки на участь у тендері.

Це питання є надзвичайно важливим, адже саме пакет зібраних документів частіше за все є причиною відхилення заявки учасника

Тому ставитися до нього слід уважно та обережно. Сам тендер проводиться у системі ProZorro, реєстрація на яку не можлива без відповідних сайтів, через які і проходять всі подачі заявок на участь в аукціоні. Однією з таких компаній є Українська Універсальна Біржа. Саме через неї простіше за все взяти участь у проведенні тендеру та подати всі необхідні документи.

Слід зауважити, що пакет документів може налічувати до 20 різноманітних паперів, кожен з яких можна отримати лише витративши певний час та зусилля. Але до цього кроку треба ставитися відповідально, бо найменша помилка у хоча б одній довідці буде вагомою причиною для відхилення вашої кандидатури в якості учасника.

Практика показує, що замовник максимально суворо ставиться до перевірки документів та схильний до відхилення заявки при найменшій підозрі у тому, що щось оформлене не вірно. Саме тому слід підготуватися до того, що якщо Ви все ж наважились на те щоб взяти участь у тендері, треба буде виділити достатньо часу для збору всіх відповідних паперів. Проте є й інший варіант. Багато приватних підприємців просто фізично не мають часу на те, щоб самостійно ходити по державним структурам та збирати відповідні документи. На даний момент існують певні установи, що можуть це зробити за Вас, і бажано, щоб за справу бралися люди, які мають певний досвід у юриспруденції. Але навіть якщо Ви плануєте звертатися до таких компаній, Вам все одно повинно знати які саме документи слід збирати на участь у тендері.

Перш за все, Вам треба буде довести легітимність існування Вашого підприємства, зібрати певні довідки щодо фінансового стану компанії.

Організатори тендеру не будуть мати жодних трудових відносин за банкротами чи близькими до цього підприємствами. Отже, слід буде привести деякі офіційні документи, що будуть свідчити про успішність Вашого бізнесу. Сюди можна віднести довідку з єдиного реєстру підприємств у відношенні яких заведено справу про банкротство, довідку про те, що учасник тендеру не являється банкротом та проти нього не відкрито провадження по ліквідації майна. Що відноситься до легітимності бізнесу, то треба буде довести законність існування Вашого підприємства. Також доведеться оформити деякі документи, що свідчитимуть про Ваш досвід роботі у даній сфері.

Але воно того і справді варте, адже тендери проводяться на велику кількість різноманітних предметів, серед яких можна зустріти навіть такі пропозиції https://tender.uub.com.ua/pro-prozorro/tendery-na-postavku-zapchastyn-v-prozoro. Окрім товарів, попитом також користуються певні види послуг та робіт. Якщо говорити про час, який доведеться витратити для збору всіх необхідних паперів, то кожну довідку можна отримати у проміжку від 1 до 10 робочих днів. Тобто теоретично, є шанс зібрати все необхідне протягом кількох тижнів. З іншого боку, можна скористатися послугами професіоналів та взагалі не витрачати власного часу на всі ці процедури.