Шахрайські схеми у криптовалютах


Криптовалюти є гарячою темою, і ця тема викликає багато шуму. І не дарма – вартість таких віртуальних валют, як Bitcoin, Ethereum, XRP, Tether тощо, зростає вже досить давно. Як і все популярне, особливо коли йдеться про фінансові операції, навколо них існує безліч афер.

Деякі з таких схем пов’язані з nft, деякі виходять із інших джерел. Важливо бути готовим і не потрапляти на вудку шахраям. Перш за все вам варто користуватися тільки перевіреними біржами, такими як https://www.bybit.com/kk-KZ/

Що таке криптовалютне шахрайство?

Елон Маск потрапив до заголовків новин за те, що у своєму Твіттері накрутив курс Dogecoin, що викликало різке зростання ціни. А хто може забути його жарт під час скетчу на шоу «Saturday Night Live»? Жарт викликав сміх, а Dogecoin на той час впав на ринку. Тим часом криптовалютні жарти — це не жарти. Для тих, хто не в курсі, криптовалютне шахрайство – це коли хтось використовує популярність криптовалют, щоб обманом змусити людей надати їм криптовалютні транзакції, які часто набувають форми грошей чи особистої інформації.

Вони можуть робити це, обіцяючи подвоїти ваші інвестиції, пропонуючи безкоштовні монети за реєстрацію або навіть просто просячи пожертвування. Деякі шахраї також створюють підроблені веб-сайти або облікові записи в соціальних мережах, які виглядають так, ніби вони пов’язані з законною криптовалютою!

Завантажені підроблені криптовалютні програми

Цей вид криптовалютного шахрайства проявляється у вигляді підроблених додатків, що рекламують зв’язок з певним типом криптовалюти. Насправді це шахраї, які намагаються вкрасти ваші гроші чи особисту інформацію. Вони можуть робити це, пропонуючи безкоштовні монети за реєстрацію або обіцяючи подвоїти ваші інвестиції. Ви можете уникнути цих шахраїв, завантажуючи криптовалютні програми лише з надійних джерел, таких як App Store або Google Play. Крім того, перед завантаженням обов’язково вивчіть програму, щоб переконатися в її легітимності.

Фішингові афери

Фішингове шахрайство – ще один поширений вид криптовалютних схем. У цьому випадку хтось намагається обманом змусити вас надати йому особисту інформацію, наприклад, дані для входу в систему або номер кредитної картки. Шахраї часто роблять це, відправляючи електронні листи, які виглядають так, ніби вони із законного сайту, або створюючи підроблений сайт, який виглядає як справжній.

Ви можете уникнути цих шахрайських дій, якщо ви будете дуже уважні до листів, які ви відкриваєте, і до веб-сайтів, які ви відвідуєте. Використовуйте лише перевірені біржі, такі як ця https://www.bybit.com/uk-UA/. Якщо ви не впевнені в тому, що сайт є законним, ви можете провести швидкий пошук у Google, щоб дізнатися, чи не повідомляли інші люди про те, що це шахрайство. Також ніколи не переходьте за посиланнями в електронних листах чи повідомленнях від незнайомих людей.